Ракомет
12. January 2018 - 11:04

EП: Термини за натпреварите на Македонија

Вечерва стартува ЕП во Хрватска во ракомет. 

Македонија својот прв натпревар го игра во сабота од 19.30 против Словенија. 

Во понеделник од 20.30 играме против Црна Гора а последниот меч во Ц- групата е против Германија во среда од 18.15ч. 

Првопласираните три селекции патуваат во втората фаза во која ќе се формираат две групи од по 6 репрезентации a Ц вкрстува со Д групата.  Првопласираните од двете групи ќе играат во полуфиналето.