Ракомет
29. January 2016 - 19:04

ЕП Ракомет: За Полска 7. место

Домаќинот на ЕП во Ракомет, Полска во дуелот за 7. место  славеше против Шведска со 26-24 во натпревар кој долго беше израмнет а разликата домаќинот ја направи во последните минути. 

Играч на мечот беше голманот на Полска Шмал. 
По мечот полските ракометари беа испратени со овации од домашната публика.