Ракомет
17. January 2018 - 21:42

ЕП - Хрватска 2018: Ристовски: Треба сите да бидеме позитивни кон репрезентацијата

По нерешениот резултат со европскиот првак Германија 25:25, признанието најдобар играч на дуелот беше Борко Ристовски, кој имаше 12 одбрани. Некако стандардно Ристовски има добри настапи против германските екипи: 
- Мислам дека дојдовме на турнирот подготвени за се. Играме на високо ниво. Ова е само почеток на нагорна форма и полека сите влегуваме во формата. Треба сите да се научиме да се радуваме заедно, ние, новинари, навивачите,... Треба сите да бидете позитивни кон репрезентацијата. Се надевам дека во Вараждин ќе има многу македонска публика. Тука имаме многу навивачи, секогаш ни даваат подршка и кога водиме и кога губиме. Тука се е спектакуларно и во Вараждин ќе се надеваме на чудо и да веруваме, но најважно е да дадеме 100% на секој натпревар, изјави Ристовски.