Ракомет
21. January 2018 - 22:37

ЕП - Хрватска 2018: Раул: К.Лазаров неизвесен за Чешка, Миркуловски го чував

Селекторот на Македонија Раул Гонзалез, по пресот во изјави за македонбските новинари ја појасни ситуацијата во која се најде нашата репрезентација. 
- Сакав да го одморам Миркуловски. Не очекува нов дуел со Чешка и затоа сакав да го одморам дека без К.Лазаров ќе биде тешко против Чешка. Многу грешки имавме, незнам што се случи. Мислам дека не бевме во натпреварот.