Ракомет
15. January 2018 - 22:54

ЕП - Хрватска 2018: Миркуловски: Честитки за Филип Лазаров, кој одигра без грешка

Големиот борец Филип Миркуловски  ги стисна забите и одигра повторно добар натпревар иако повредата е присутна и натаму:

 
Не го потценивме противникот и знаевме дека нема да биде истиот како со Германија. Црна Гора го покажа својот квалитет. Честитки за Филип Лазаров на двата дуела ги постигна клучните голови. На почетокот кажав дека дуелот со Германија може да биде за прво место во групата. На почетокот на дуелот бевме пошироки во одбраната, но пак голманот имаше серија одбрани. Ги дочекавме и нашите пет минути. Имаме најмалку два бода во „џеб“. 
За повредата „Жути“ изјави:
-  Имам и натаму проблем со скочниот зглоб, а нашите физиотерапевти направија одлична работа. Со Германија одиме на победа и на прво место. Нема да има одмор, ако сме први потоа се три дена одмор.