Спорт плус
10. February 2016 - 8:24

ЕП футсал: Европскиот првак Италија елиминиран во 1/4 финалето

Европскиот првак во футсал Италија го заврши настапот на Европското првенство во Белград откако синоќа во четвртфиналето загуби со 5:2 ос селекцијата на Казахсатн.

Во првото четвртфинале одиграно вчера Русија го совлада Азербејџан со 6:2.
Во полуфиналето во четврток ќе играат:
Србија - Русија и
Шпанија - Казахстан.