Џет-Сет
26. February 2018 - 11:14

Емина се потруди се да биде совршено, но... Мустафа не дојде на роденденот на синот

Малиот Јавуз не ја тргал насмевката од лице, додека турската музичка ѕвезда Мустафа Сандал не присуствуваше на прославата во истанбулската игротека. 
Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал не престануваат да ја интригираат јавноста, бидејќи тие потврдија дека се разведуваат. Постојат многу шпекулации за причините за нивниот развод, но двајцата се согласуваат дека нивната љубов е завршена, поради што тие одлучија да ја стават точка на нивниот брак.

Емина веќе изјави дека е најважно е дека децата не треба да чувствуваат отсуство на еден родител, но тоа веќе се случи во петокот вечер, бидејќи Мустафа не се појави на роденденската забава на помладиот син Јавуз.

- Не знам од која причина не беше. Постои можност да имал деловни обврски заради ки не стигнал. Искрено, се сомневам дека Емина не го поканила, бидејќи тие навистина сакаат нивните деца да пораснат нормално. Прославата беше организирана во петокот, а Емина се потруди се да му биде подредено на малиот Јавуз. Тој наполни шест години и сè беше во стилот на филмските херои што му се допаѓа - вели нашиот извор и додава детали за кои веруваме дека ќе изненадат многу:

"Колку и било важно се да биде совршено за забавата на малиот син, говори и фактот дека Емина сама ја подготвила целата храна за забавата. Ден претходно подготвила солени и слатки десерти, а по нејзин избор е и темата за роденденот. Насекаде во игротеката имало фотографии на малиот Јавуз, а на тањирите исто така бил неговиот лик. 

Емина објави на Инстаграм како течеше роденденот, Мустафа објавил на својот профил стара фотографија од Јавуз и му честиташе роденденот.