Кошарка
4. јуни 2019 - 11:36

Емил Рајковиќ уште една успешна македонска приказна

Македонскиот тренер Емил Рајковиќ доби големи признанија во Казахстан каде со екипата на Астана ја осви двојната круна во домашното кошаркарско првенство.
Особено Казахстанците ги одушеви настапот на Астана во силната ВТБ лига каде се пласираа во плеј-офот.
За добрите игри и трофеи пристигна и награда за Рајковиќ со нов двегодишен договор.