Loading Video...
Фудбал
23. July 2019 - 15:27

Елмас конечно во дресот на Наполи

Елиф Емлас е во Рим пред официјализирање на  договорот со Наполи. Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас конечно е во Италија. тој денеска пристигна во Рим каде треба да ги мине медицинските прегледи и конечно да стави потпис на договорот со вицешампионот Наполи
 
Елмас веќе го имаше и првото преставување пред италијанските медиуми, кои откриваат дека Наполи за услугите на македонскиот репрезентативец ќе му плати на Фенербахче околу 18 милиони евра, а фудбалерот со екипата од „Сан Паоло“ се очекува да потпише повеќегодишен договор.
 
Неофицијално годишната плата на Елмас ќе изнесува 1,3.минилни евра. 
 
За Елмас, Наполи ќе биде трет клуб во кариерата, откако претходно во Фенербахче мина од редовите на  Работнички.