Фудбал
23. February 2018 - 12:32

ЕЛ: Арсенал поразен но ќе игра осминафинале

Екипата на Арсенал останува во фудбалска Европа иако загуби со 2-1 на свој терен од Остерзунд во реваншот од осминафиналето на Лига Европа.
Лондонскиот тим се пласира по победата на гости од 3-0.
Резултати: Милан - Лудогорец 1:0, Арсенал - Остерсундс 1:2, Аталанта - Борусија Д. 1:1, Атлетик Б. - Спартак М. 1:2, Брага - Марсеј 1:0, Салцбург - Сосиедад 2:1.