Македонија
20. January 2019 - 15:46

Експлозија во двор во Скопје

Скопјанец слушна експлозија во двор на празна куќа во Скопје. Вчера во 21:45 часот во Полициската станица во Чаир, 60-годишниот Р.К. од Скопје пријавил дека на ул. „Алекса Дундиќ“ слушнал експлозија во дворот на Г.К., кој бил во странство.

Р.К. влегол во дворот и забележал дека биле изгорени две дрва. Повредени лица нема. Полициски службеници излегле на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.