Македонија
18. November 2016 - 14:41

Експлозија на плинска боца во стан во Хипшодром - Еден починат

Во 17 часот и 45 минути во полицијата во Скопје, од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, било пријавено дека во на  улицата „Жан Жорес“ , настанал пожар во стан.

За жал, по пожарот, бил пронајден 67-годишниот Ц.Н. починат во станот.

Смрт била констатирана од екипа на Итна медицинска помош. Увидна екипа извршила увид на местото на настанот. 

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.