Свет
10. August 2020 - 18:45

Експлозија на гас во Балтимор, урнати неколку куќи, една жена загина

Жена загина во експлозија на гас во Балтимор, неколку лица се повредени, и неколку куќи се уништени.

Најмалку пет лица се заробени под урнатините, јави ТВ Фокс, повикувајќи се на локалните медиуми.

Брза помош и пожарникари се на местото на експлозијата.

Според првичните информации, станува збор за експлозија на гас.