Ракомет
14. January 2018 - 13:07

ЕХФ се пошегува со Јоновски: Кога мајка ви ќе ве праша да ги измиете садовите

Словенија беше совладана, Македонија одигра одличен натпревар посебно во одбраната, а секако тука е секогаш одличниот Ацо Јоновски.

На Твитер профилот беше објавено видео од нашиот ракометар со натпис: „Кога мајка ви ќе ве праша да ги измиете садовите“…Погледнете.