Македонија
19. September 2020 - 16:38

Едно лице загина, три се повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино

Загина едно лице, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, го потврди случајот за МИА, но засега не можеше да даде повеќе детали.