Македонија
4. November 2020 - 16:25

Едно лице повредено во сообраќајката кај Партизанска

Тешка сообраќајкна несреќа се случи попладневно кај Поликлиника-Букурешт на булеварот „Партизански Одреди“.

Едно повредено лице е префрлено во Мајка Тереза.

Во моментов покрај полицијата на местото на несреќата интервенира и пожарникарната служба.

Повеќе информации наскоро.

 

Елена Милошевска