Балкан
8. јуни 2017 - 20:53

Едниот автомобил смачкан, другиот превртен - страшни слики, петмина мртви

Страшна сообраќајна несреќа се случи денеска на патот Подгорица-Бар, во која загинаа пет лица, а девојче и трудница се борат за живот и состојбата им е критична.

Сообраќајката се случила во 15 часот и 30 минути, кога се судриле директно два автомобили, а настрадале четири лица, брачен пар со дете, ако и возачот на другиот автомобил кој доаѓал од спротивен правец.

Девојчето кое е примено има сериозни повреди на главата, додека трудницата се бори за живот.

Повеќе детали подоцна.