Македонија
26. September 2018 - 11:07

Еден возач тешко повреден во верижен судар на три возила во Желино

Вчера во 12.20 часот на регионалниот пат Тетово–Скопје, во с.Желино, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген туран“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.Г.(57), патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.А.(74) и патничко возило „Опел астра“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од З.И..

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото „Голф“-С.А.. Тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клинички центар-Тетово, каде по укажаната помош бил задржан на понатамошно лекување.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.