Балкан
6. February 2017 - 9:35

Еден мртов и тројца тешко повредени - Автомобил се судри со возило на Брза помош

Еден мртов и тројца тешко повредени во сообраќајка во Сомбор на патот кон Апатин.

Почината жена (79) се наоѓала во возилото за Брза помош за време на сообраќајката.

Жената и пред несреќата била во многу лоша здраствена ситуација па затоа телото е земено на обдукција за да се утврси причината за смрт.

Во сообраќајката, потешко повредени се и возачот на Брзата помош, Докторот и медицинската сестара, кои се хоспитализирани, а на возачот од другото возило му е укажана помош во локалната амбуланта.