Џет-Сет
11. July 2016 - 10:23

Џиџи Хадид и Зајн Малик потврдија дека се смириле

Манекенката Џиџи Хадид и пејачот Зејн Малик пред еден месец ја прекинаа нивната куса романска, но по се изгледа сега се повторно заедно.

Своетот помирување тие го одбележаа со нова фотографија на Инстаграм, што ја објави убавата манекенка. На фотографијата се гледа како Џиџи и Зејн разменуваат бакнежи.

Русокосата Џиџи објави дека фотографијата е направена во вилата на нивната пријателка, пејачката Тејлор Свифт.

- Тие имаа конфликит околу незјиниот роденден. Но, тоа е така кај нив. Веќе неколку пати прекинуваа и се смируваа, па постои шанса веќе утре повторно да бидат заедно, откри по раскинувањето непознат извор за „Е! онлајн“.

- Тоа е нормално за нив. Еден ден се заедно, а веќе другиот прекинуваат, по потоа повторно се смируваат. Таа е опседната со него и не сака туку-така да го пушти, додава тој.

Да потсетиме, првите шпекулации за двојката се јавија во ноември минатата година, веднаш откако Џиџи прекина со уште еден музичар, Џој Џонсон, кој подоцна коментираше дека е многу интересно како така толку брзо продолжила понаткмуа.

Двојката веднаш почна да споделува заеднички фотографии на социјалните мрежи, но пред еден месец накратко се разделија, наводно поради оддалеченоста и преполниот распоред.