Фудбал
20. November 2017 - 9:10

Џенова со Пандев до нова победа во Серија-А

Фудбалерите на Џенова како гости победија кај Кротоне (0:1), во првиот натпревар од неделната програма во 13.коло, во Серија А.
 
Новиот тренер Давиде Балардини во почетниот состав му даде шанса на Горна Пандев, а капитенот на македонската репрезентација му во возврати со одлична партија.
 
Пандев одигра еден час, а додека играше беше константна опасност по одбраната на Кротоне. Имаше и две полу-шанси кои не успеа да ги реалзира. Во 60.минута Галабинов го замени Пандев.
 
Решавачкиот момент на натпреварот се случи во 11.минута кога Ригони со глава го постигна единствениот гол.