Фудбал
6. May 2018 - 17:59

Џенова поразена без исклучениот Пандев

Екипата на Џенова загуби важни бодови во пресметката со  Фиорентина пред својата публика откако загуби со 2-3 во меч во кој клучниот момент беше исклучувањето нашиот интернационалец Горан Падев кој заработи  директен црвен картон за опасен старт, „Виолетовите “ го искористија тој момент и направија  пресврт  од 2:1 го завршија мечот со 3:2 за гостинска победа.

Фиорентина поведе во 43. минута преку Марко Бенаси, но „Грифоне“ успеа да се врати во второто полувреме, и со головите на ветеранот Роси и Џанлука Лападула, во 64. и 67. минута дојдоа во одлична предност.

https://
https://