Џет-Сет
10. April 2022 - 14:32

Џејда за бракот со Вил Смит: Не сакав да се омажам, плачев на свадбата

Џејда Пинкет Смит по сите скандали кои се случија и по одлуката да му се забрани на Вил Смит да присуствува на Оскарите во следните 10 години, со само една изјава фрли сенка на сите овие настани.

Имено, таа еднаш изјавила дека воопшто не сакала да се омажи за Смит.

„Бев под притисок, знаете, не е лесно кога си млад, а младата актерка сака успех. Едноставно не знаев што да правам, а бев бремена. Всушност, никогаш не сакав да се омажам“, изјавила таа.

Џејда како што пренесуваат светските медиуми, се присетила и на нејзината мајка која ги натерала да се венчаат и уште еднаш повторила дека не сака, но морала затоа што забременила.

Таа истакнала дека венчавката била ужасна, била вознемирена и на работ на солзи, ништо не и се допаѓало, додека Вил Смит секогаш тврдел дека тој ден бил најсреќен и дека секогаш замислувал големо и среќно семејство.

Медиумите потсетуваат дека јавноста е згрозена од неконвенционалните ставови на Џејда Пинкет Смит, која во емисија отворено признала дека го изневерувала сопругот со изговор дека само сакала да помогне и сакала да се чувствува добро.