Џет-Сет
18. December 2018 - 22:13

Џеј Ло го ископира имиџот на 26 години помладата ѕвезда во најмодерната боја за 2019: Фановите занемеа кога ја видоа

Џиџи Хадид пред некој ден ја проба „хит" бојата за 2019 година и го распамети целиот свет. Штом од славниот Институт за бои Пантон се расчу дека во прашање е корал, младата манекенка ја прошета таа боја и деколтето низ Њујорк и го крена на нозе целиот град.

Меѓутоа по неа во овој тон се појави многу постарата Џенифер Лопез, и не разочара.

Пејачката се стегна во корално портокалов фустан на познат дизајнер, облече и сатенски мантил во иста боја, а демонстративно се качи и на неон чевли на високи потпетици, па целата комбинација ја „круниса“ со наочари со сонце со иста боја.

Уште никој моден критичар на светот не успеа да се осмели да пресуди на кој бојата и прилега повеќе. Фановите занемеја кога ги видоа фотографиите од самото место. Коментари имаше на сите страни.