Ракомет
15. January 2016 - 18:50

Двоен цепелин на Манасков и Лазаров кој ги збуни французите

Македонија во првиот натпревар на Европското првенство во Полска игра фантастично. Нашата репрезантација на полувреме има изедначен реултат со бранителот на европската титула Франција. Потегот кој го одбележа првото полувреме со сигурност е двојниот цепелин на Манасков и Лазаров кој ги збуни французите. БРАВО!