Македонија
14. September 2019 - 11:18

Двегодишно дете каснaто од куче скитник во Аеродром

Вчера во 17.30 часот во Полициската станица Аеродром, М.Ц.(26) од Скопје пријавил дека во 14.00 часот, пред семејната куќа, куче скитник го каснало неговиот двегодишен син во пределот на десната рака.