Македонија
30. March 2018 - 10:52

Две скопски семејства во паника: Исчезнаа две девојчиња

 Нови два случаи на исчезнати лица се пријавени во полиција во текот на вчерашниот ден.
 
Во Скопје вчера е исчезната 17-годишна девојка од Карпош, а случајот во полиција го пријавила нејзината мајка С.А. (49).
 
Во вториот случај во вторникот е исчезната 21-годишната Л.А, а нејзиното исчезнување вчера во полиција го пријавил нејзиниот татко Р.А. (66).
 
Полицијата презема мерки за пронаоѓање на двете лица