Македонија
10. January 2020 - 11:18

Две малолетнички прегазени кај Бит Пазар, пренесени во болница

Вчера во 19.15 часот на крстосница од бул.„Крсте Мисирков“ и сервисната улица што се поврзува со бул.„Никола Карев“ во Скопје, патничко возило „шкода фабија“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.М.(60) од Скопје, удрило во две малолетнички на возраст од 12 и 13 години од Скопје.
 
Во незгодата 12 - годишното девојче се здобило со тешки телесни повреди, а 13 - годишното девојче се здобило со телесни повреди по што биле пренесени во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ и Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. 
 
Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.