Loading Video...
Свет
9. October 2019 - 18:29

Две лица убиени пред синагога во Германија

Две лица се убиени  во пукање  пред синагога во германскиот град Хале. Полицијата соопшти дека едно лице е уапсено  а по  уште неколку  осомничени  се трага. Жртвите настрадале од куршуми од автоматски пиштол.  Во тек е истрага за  нападот кој се случи  на Јом Кипур еден од најважните еврејски празници.