Македонија
26. December 2016 - 13:28

Две лица тешко повредени во страотна сообраќајка во струмичко

Вчера во 05.45 часот на магистралниот пат Струмица – Ново Село, на влезот во с.Дабиле, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од С.М. (30) од с.Василево и патничко возило „Хјундаи Галопер“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Т. (67) од с.Муртино.
 
Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.М., кој по укажаната лекарска помош во Медицински центар Струмица, бил пренесен на понатамошно лекување во Клинички центар Скопје.
 
Со тешки телесни повреди се здобил и К.Т., кој по укажаната лекарска помош е задржан на лекување во Медицински центар Струмица.
 
Увид извршила увидна екипа од СВР Струмица.
 
Се работи на целосно расчистување на случајот.