Македонија
15. October 2021 - 17:33

Две лица се степале во средно училиште во Центар

Вчера во 15.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во средно училиште на подрачјето на Центар, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.С.(61) и Д.Р.(36), двајцата од Скопје, соопштија од МВР.

Сочинети се записници за константиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.