Македонија
24. August 2019 - 19:31

Двајца возачи тешко повредени во сообраќајка на патот Струмица - Ново Село

Синоќа во 22.40 часот на магистралниот пат Струмица - Ново Село, на крстосница за с.Зубово и с.Ново Село, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а6“ со струмички регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(51) од Ново Село и патничко моторно возило „опел зафира“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.К.(54) од с.Зубово.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил К.К., додека А.Ј со телесни повреди.

На двајцата им била укажана помош во болницата во Струмица.

Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Струмица.