Свет
19. February 2018 - 9:04

Двајца војници загинаа во поплави во Турција

Двајца турски војници ги загубија животите во полави што ги зафатија југоисточните делови на Турција.

Како што соопштија турските Вооружени сили, двајцата загинати војници се наоѓале во оклопно возило кое го одвлекла надојдената вода од поплавите. 

Во возилото се наоѓале уште двајца војници, кои на време испеала да се излечат и да се спасат