Македонија
14. July 2018 - 12:47

Двајца тинеjџери повредени во судар на две возила во Студеничани

Вчера околу 14,30 часот во село Студеничани, скопско на улица „Јустинијан Први“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничкио моторно возило „Фиат Пунто“ со скопски регистарски ознаки со приколка, управувано од С.А.(66) од село Зелениково и патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ исто така со скопски регистарски ознаки управувано од И.Е.(41) од село Студеничани.

Од незгодата со тешки телесни повреди се здобила 16 годишна сопатничка во возилото „Фолксваген Голф“ која е задржана на понатамошно лркување во  Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Со телесни повреди се задобиле С.А., И.Е. како и сопатниците во неговото возило К.Е.(42) и 17 годишно лице кои по укажана лекарска помиош се пуштени на домашно лекување.

Извршен е увид на местото на настанот.