Loading Video...
Свет
20. January 2020 - 19:52

Двајца припадници на црногорското подземје се убиени во престрелка во ресторан во Атина

Двајца припадници на црногорското подземје се убиени во престрелка во ресторан во Атина. Додека Стеван Стаматовиќ и Игор Дедовиќ седеле на вечера со своите сопруги и децата, четворица напаѓачи маскирани упаднале во објектот и почнале да пукаат со автоматско оружје. Ранета е и една жена. Очевидци велат дека се  се случило набрзина, а тоа што го доживеале било како на американски филм.  Маскираните лица, побегнале со џип, полицијата трага по нив.