Македонија
15. April 2018 - 17:24

Двајца прилепчани итно пренесени во болница

Полициската станица Прилеп до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против К.П. (23) и А.М. (24), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство. На 8 април 2018 година на улицата „Архиепископ Доситеј“ во Прилеп пријавените со палка нападнале две лица од Прилеп, при што им нанеле повреди на главата, грбот и рацете. Оштетените биле префрлени во Општата болница Прилеп.