Македонија
10. August 2018 - 10:47

Двајца повредени во судар на две возила во Скопје

Вчера во 18.20 часот на булевар „Борис Трајковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Хонда Цивик“ со скопски регистарски таблици, управувано од Х.К. (19) од Скопје и патничко возило „Југо“ со скопски регистарски таблици, управувано од З.М.(69) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото „Југо“, Б.М.(61) од Скопје, а со телесни повреди се здобил возачот З.М..

Со возило на Итна медицинска помош тие биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде им била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.