Македонија
26. July 2016 - 15:26

Двајца повредени во сообраќајката на патот градско-Прилеп

Две лица се потешко повредени во сообраќајната незгода што утрово околу 7.30 часот се случи на патот Градско-Прилеп, информираа од МВР.

- Теренско моторно возило камион „форд транзит” со прилепски регистарски ознаки, излетало од патот. Возилото кое било сопственост на приватна фирма,  било управувано од лицето Ж.Р родено 1960 година, кое останало неповредено, соопштија од МВР. 

Со тешки повреди се здобиле  сопатниците Т.С. роден 1956 и Ц.П роден 1953 година, двајцата од Прилеп. Биле однесени во кавадаречката болница, по што првиот од нив, бил препратен на лекување во Скопје.