Македонија
13. July 2019 - 17:59

Двајца млади тешко повредени со мопед

Денеска во 01,30 часот на локален пат за с.Србјани-Кичево, 16-годишна девојка од Прилеп, управувајќи мопед „лонгија“ изгубила контрола и паднала заедно со сопатникот- 15-годишно момче од Прилеп при што се здобиле со повреди и им била укажана лекарска помош во Медицински центар Кичево.

Увид на лице место извршила увидна екипа од ПС-Кичево, соопшти денеска МВР.