Фудбал
10. February 2018 - 22:36

Два гола на Адеми во победата на Динамо во Осијек

Фудбалерите на Динамо одиграа одличен меч во Осијек каде го совладаа домашниот тим со 4-2.
Гостите од Загреб водеа убедливо со 4-0 во мечот во кој двократен стрелец беше македонскиот репрезентативец Адеми. Во финишот Динамо се опушти па домаќините го ублажија поразот со два гола.

https://