Македонија
15. April 2016 - 20:43

ДУИ: Избори мора да има - СДСМ си прави штета ако не учествува на нив

Избори на 5 јуни мора да има за да и се стави крај на кризата, изјави денеска во емисијата Топ тема на Телма, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи. Тој рече дека одлуката на СДСМ да не учествува на изборите е политичка и ќе биде на нивна штета