Живот
30. јуни 2016 - 20:06

Дрон сними жестока секс акција на црковна камбанарија/18+

Корисник на ЈуТјуб и љубител на дронови случајно со камерата на своето беспилотно летало наместо прекрасниот пејсаж на градот Торжок, на околу 200 км. од Москва, сними секс сцена на кулата камбанарија во склоп на манастирот Борисоглебски.

Што точно снимил видел подоцна откако се вратил дома и ја прегледал снимката.

-Сакав да снимам пејсаж, а тогаш дома го открив ова, напиша Григориј Злих во коментарот под видеото кое набрзо по објавата е тргнато од неговата ЈуТјуб страница.

На снимката се гледа моментот кога на кулата стигнал друг турист и го затекнал парот во љубовен занес.

Поглаварот на манастирот Арсениј за руските медиуми изјавил дека го осудува чинот:

-Тоа е навреда за ова светилиште. Како да нема друго место да се прави тоа. Ќе го контактирам епископот по тоа прашање и ако тој одобри, ќе ги пријавам во полиција, се закани тој.