Фудбал
4. April 2018 - 20:11

Дресот на Роналдо од натпреварот заврши во вистински раце

Фудбалскиот свет се уште зборува за неверојатната игра на Кристијано Роналдо, кој со два гола ја донесе победата на Реал Мадрид во Торино против Јувентус (0: 3).

Португалцот беше толку добар што навивачите на тимот од Торино му аплаудираа, а честитки Роналдо доби и од противничките играчи.

Особено легендарниот голман Џанлуиџи Буфон по натпреварот го пофали Роналдо, а од ѕвездата на Кралевите Џиџи добил подарок.

По натпреварот, Буфон го доби дресот на Роналдо како подарок, бидејќи ова е последна сезона за италијанскиот голман во неговата кариера, кој тоа го најави пред неколку месеци.

Иако се случуваат чуда, тешко е да се поверува дека Старата дама во Мадрид може да победи со четири гола разлика, па Буфон ако игра, натпреварот на Сантијаго Бернабе ќе биде последен во Лигата на шампионите