Македонија
7. January 2018 - 11:56

Драма за Божик во Скопје - си го запалил станот кај Собрание и излегол, соседите во паника

Драма се одвива за Божиќ откако избувна пожар во стан во близина на македонското Собрание, кај НЛБ Тутунска банка.

Според соседите, сопственикот В.M. сам си го запалил станот и веднаш избегал, пренесе Република.

Пожарникарите инфорираат дека засега нема повредени во пожарот.

Се оечкуваат детали.

ФОТО. РЕПУБЛИКА