Loading Video...
Свет
5. December 2017 - 23:01

Драма во Киев – Саакашвили се закани дека ќе скокне од покрив, полицијата го спречи и приведе

Украинскиот опозиционер и екс  грузиски претседател Михаил Саакашвили уаспен е утрово во Киев под обвинение за обид за соборување на власта.  Полиција го уапсила на покривот од неговата куќа, од каде претходно се заканувал  дека ќе скокне.  Претседателот на Украина Порошенко неодмна го  обвини Саакашвили дека сака да дестабилизра земјата.