Македонија
10. October 2021 - 17:08

Драма во Центар: Осум лица се степале во кафеана

На 10.10.2021 во 00.15 часот било пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Центар, по предходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу М.А.(24), Т.С.(32), А.П.Ч.(37), од една страна и Б.А.(25), Д.К.(54), П.А.(31), З.К.(57), Д.Р.(56), од друга, сите од Скопје, соопшти МВР.

Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 ст.2 од ЗППЈРМ.