Џет-Сет
8. December 2017 - 18:38

Драгана Мирковиќ откри колку е богата: Не морам повеќе никогаш во животот да работам

Фолк пејачката Драгана Мирковиќ е една од најнаградуваните пејачки и најпозната на Балакнот. Таа ги оставрила сите свои сонови во текот на кариерата. 

Со сопругот Тони Бијелиќ, синот Марко и ќерката мануела живеее во раскошна вила во Виена, а како што изјавила има доволно пари за повеќе никогаш да не излезе на сцена. 

- Живеам надвор од земјата, имам прекрасен брак и семејство. Живеам прекрасен живот, одам на патувања, добив се тоа што го сакав дури и повеќе од тоа. Не постои ништо поради што би морала да работам, освен љубовта кон публиката, изјавила фолк пејачката. 

Нивната вила во Виена е лусксузна, има базен, многу драгоцени предмети кои се обвиткани со Сваровски кристали. Тие поседуваат и фирма која продава автомобили, имаат ТВ станица во Србија, возен парк... колку Драгана ги цени своите соработници свдочи информацијата дека поклонила дури автомобил „јагуар“, пренесуваат српските медиуми.