Loading Video...
Кошарка
16. April 2021 - 14:09

Драган Бајиќ наследник на Тодоров на селекторското место на кошаркарската репрезентација на Македонија!?

Во понедленик и официјално ќе биде промовиран наследникот на Александар Тодоров на местото селектор на маката кошаркарска репрезентација на Македонија.
 
Ова денеска официјално го најавија од МКФ, без притоа да биде прецизирано името на новиот селектор, за кого веќе медиумите излегоа со шпекулации дека тоа ќе биде српскиот стручњак Драган Бајиќ, кој го предводи тимот на Игокеа со кој ќе игра во полуфиналето од АБА лигата 
 
Промената на селекторот доаѓа по неуспехот во квалификациите за Европското првенство.