Фудбал
16. May 2017 - 18:33

Договорено, Хамез продолжува на Олд Трафорд

Челниците на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед ги договориле сите детали околу трансферот на Хамес Родригез на Олд Трафорд, пишуваат шпанските весници.
 
‘Кралскиот клуб’ се согласил на 50 милиони евра отштета, а Колумбиецот до крајот на оваа недела би требало да ги договори сите детали од новиот договор.
 
Се шпекулира дека трансферот ќе биде објавен во недела, откако Реал ќе го одигра натпреварот од последното коло во Примера против Малага.
 
Последните денови кружеа гласини дека Родригез би можел да се пресели во Челзи, кој наводно понудил повеќе, но 25 годишниот Колумбиец сакал да оди на Олд Трафорд.