Македонија
16. July 2020 - 17:20

Додека седел со синот куршум го пробил покривот и паднал до нив

Вчера околу 22.15 часот во полициската станица Центар, С.Ф. од Скопје пријавил дека додека седел со неговиот малолетен син во една од собите од семејната куќа на ул.„Мирослав Крлежа", се слушнало пукање од огнено оружје, а проектилот го пробил покривот и паднал на паркетот во нивна близина.